Pojawiły się moralne rozterki: pokazywać taki wypadek - jak ten Budniaka - ludziom, czy nie. Nie bądźmy idiotami, nie zachowujmy się niczym ciotka Dulska-przyzwoitka! Oczywiście, że pokazywać! Ludzie mają prawo sami ocenić, czy sędzia podjął właściwą decyzję, a poza tym, każda kraksa winna być tak rozkminiona, by na jej tle wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość, aby takich zdarzeń było jak najmniej. 

 

Więcej w numerze 21.