Newsletter

Tygodnik Żużlowy nr 17

Data wydania: 21.04.2020

Żużel zagrożony?! Kiedy na szlak wraca żużlowa Ekstraliga? A co z pierwszą i drugą ligą? Mecze z kibicami czy bez? Jak po pandemii będzie wyglądał żużel?

- Wierzę, że w tym roku odbywać się będą zawody żużlowe… Apel do polskich kibiców: zachowajcie bezpieczeństwo i módlmy się, by wkrótce pokonać pandemię… - mówi Armando Castagna, szef FIM.

- Nigdy nie cieszyłem się tak bardzo jak teraz, jak pomyślę, że zaczynamy trenować – mówi Petr Moravec, szef czeskiego żużla.

* „Edward Jancarz z czerwonego Mercedesa i Robert Lewandowski z czerwonego Porsche 911… - felieton redaktora Jaźwieckiego.

* W tym tygodniu „W ogniu pytań” osoba Marcina NOWAKA.

* Nie buduje się przyjaźni na bazie jednoczenia przeciw wspólnemu wrogowi – felieton Wojciecha Koerbera.

* Motocykle pionierów żużla – 90 lat speedwaya w Polsce.

* polecamy rozmowy z: Tai’em WOFFINDENEM „Moje córki nie będą jeździły na motorach”, Gregiem HANCOCKIEM „Planuję kolejne lata w sporcie”, Radosławem STRZELCZYKIEM „Ratować żużel jako dyscyplinę”, Kacprem WORYNĄ „Nie jestem za tym, aby jeździć bez kibiców”, Norbertem KRAKOWIAKIEM „Potrafię sobie znaleźć zajęcie w domu”, Marcinem KOŚCIELSKIM „Trzeba dorabiać, bo ciężko wyżyć z żużla”, Renatem GAFUROWEM „Wolę być u siebie w Rosji”, Przemysławem TERMIŃSKIM „Renegocjacja kontraktów konieczna”, Bartłomiejem KOWALSKIM „Mieliśmy plan, aby zrobić dwa tory”, Markiem LUTOWICZEM „Nie interesowało mnie grzanie ławy”, Jarosławem KRAWCZYKIEM „Zaczęło się od dokręcania śrubek”, Tomaszem Chrzanowski „Niedosyt pozostał”, Andreasem LYAGEREM „Jestem więcej niż gotowy…”, Benem ERNSTEM „Jazda w Australii to dobre doświadczenie”, Mirosławem Jabłońskim „Oferta z Orła była najkonkretniejsza”,  Leszkiem MARSZEM zawodnik Wybrzeża w latach 68-79) „Siedmiu braci z busa”.

 

 

- Felietony znanych dziennikarzy: Adama Jaźwieckiego, Roberta Nogi, Bartłomieja Czekańskiego, Wojciecha Koerbera, Zbigniewa Rozkruta.

WSZYSTKIEGO ZDROWEGO DLA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW I TYCH, KTÓRZY KOCHAJĄ ŻUŻEL!

wróć